بلاک چیست؟

یک بلاک اشاره به یک مجموعه تراکنش های بیت کوین در یک زمان مشخص می کند. بلاک ها روی یکدیگر به گونه ای “انباشته” می شوند که یک بلاک به بلاک قبلی بستگی دارد. به این ترتیب یک زنجیره از بلاک ها تشکیل می شود که آن را بلاکچین می نامیم.
پیدا کردن و انتشار یک بلاک جدید چیزی است که یک ماینر بیت کوین برای بدست آوردن بیت کوین انجام می دهد. هرگاه یک بلاک جدید پخش گردد، تقریبا هر 10 دقیقه یک بار، مقداری بیت کوین توسط ماینر دریافت می شود که این بلاک را حل کرده است. ماینرهای بیت کوین شبکه را امن نگاه می دارند و این همان پاداش آنها است. این سیستم اطمینان می دهد که همه تراکنش ها معتبر بوده و شبکه بیت کوین را بدور از تقلب نگاه می دارد.
اگر تا به الان در انتظار تایید یک تراکنش جدید بیت کوین قرار گرفته اید، در واقع در انتظار انتشار یک بلاک جدید که در بر گیرنده تراکنش شماست بوده اید. هنگامی که تایید شد، شبکه بیت کوین تراکنش شما را تایید کرده است. در حال حاضر کوین کیف پیش از نهایی کردن یک تراکنش نیازمند تاییدیه از 6 شبکه است، البته این تعداد در دیگر سرویس های بیت کوین متفاوت است. چندین سرویس کاوشگر بلاک وجود دارند که به شما اجازه بازدید چیزهایی که در بلاکچین هستند را می دهند. مثال: https://blockchain.info/.