ارز بیت کوین چیست؟

شما می توانید با استفاده از بیت کوین در اینترنت و بازار خرید انجام دهید. در زیر برخی ویژگی های منحصربه فرد بیت کوین قید شده اند:

  • بیت کوین جهانی است: می تواند به هر کس در سراسر دنیا به راحتی مانند پرداخت پول از پشت پیشخوان صورت پذیرد. بیت کوین آخر هفته ها بسته نمی شود و محدودیت های خودسرانه را نیز تحمیل نمی کند.
  • بیت کوین برگشت ناپذیر است: بیت کوین به مانند پول نقد در تراکنش ها توسط فرستنده قابل برگشت نیست. در مقایسه، کارت اعتباری، سیستم های پرداخت آنلاین آشنا و تراکنش های بانکی – گاهی اوقات می توانند ماه ها پس از انجام تراکنش قابل برگشت باشند.
  • کارمزدهای بیت کوین ارزان هستند: کارمزد تراکنش های بیت کوین معمولا ناچیز هستند. درحال حاضر، محدوده قیمتی آن از نیم تا 5 یورو برای هر تراکنش بیت کوین در هر حجمی، می باشد. این برای معامله گرانی که بین 2 تا 3 درصد برای استفاده از کارت اعتباری پرداخت می کنند قابل توجه است (و این هزینه ها را به مشتری تحمیل می کنند).
  • بیت کوین محرمانه است: هنگام پرداخت توسط بیت کوین، نیاز به هیچ گونه اظهارنامه بانکی و ارائه اطلاعات شخصی غیرضروری به معامله گر نیست. تراکنش های بیت کوین اطلاعاتی جز آدرس های بیت کوین و مقدار وجه معامله را در بر نمی گیرند.
  • بیت کوین امن است: به علت ماهیت رمزنگاری شده شبکه بیت کوین، اساسا پرداخت های بیت کوینی امنیت بیشتری نسبت به تراکنش های دبیت یا کردیت کارتها دارند. هنگام پرداخت توسط بیت کوین، هیچگونه اطلاعات حساسی برای ارسال در اینترنت درخواست نمی گردد. این امر ریسک سرقت اطلاعات مالی و شخصی شما را بسیار پایین می آورد.
  • بیت کوین آزاد است: تمام تراکنش ها در شبکه بیت کوین بصورت عمومی بدون هیچ استثنایی نشر میابند. به این معنا که هیچ راهی برای دست بردن در معاملات، تغییر عرضه پول یا تنظیم قوانین بازی وجود ندارد. نرم افزاری که از هسته مرکزی بیت کوین تشکیل شده رایگان و متن باز بوده و از این رو همه می توانند کدها را ببینند.